Free Shipping all over Pakistan An Order Above 2500 PKR

Tehwaaroutfits@gmail.com

+92 307 7204846

Jak spłacić pożyczka pozabankowa długoterminowa pożyczkę PLUS?

Rząd pobiera opłatę za otrzymanie pożyczki PLUS. pożyczka pozabankowa długoterminowa Opłata ta jest potrącana z każdej wypłaty pożyczki. W przypadku pożyczek udzielonych po 1 października 2019 r. i przed 1 października 2020 r. opłata wynosi 4,236%. Innymi słowy, pożyczka w wysokości 25 000 USD kosztowałaby 1059 USD opłat. Jednak opłata jest zwolniona, jeśli pożyczka zostanie spłacona w całości. Jeśli chcesz uniknąć dodatkowych opłat, wybierz pożyczkę tylko na maksymalną kwotę, na którą możesz sobie pozwolić.

monetkowo pozyczki

Jeśli nie masz możliwości finansowych, aby dokonywać miesięcznych płatności, rozważ plan spłaty oparty na dochodach. Ten plan dostosuje kwotę twoich płatności do twojego dochodu. W pierwszych latach będziesz płacić mniejsze odsetki.Na dłuższą metę zapłacisz więcej, jeśli pożyczysz więcej, niż potrzebujesz. Jeśli jednak dochód Twojej rodziny jest niski i masz dobrze płatną pracę, możesz otrzymać pożyczkę z niższym oprocentowaniem.

Nawet plany spłaty kapitału co miesiąc zmniejszają niespłacone saldo o stałą kwotę. Na przykład, jeśli pożyczysz 10 000 $, spłacisz tylko 2500 $ rocznie. W ten sposób możesz spłacić pożyczkę w ciągu dekady. Gdybyś miał pięcioletnią pożyczkę, niespłacone saldo wyniosłoby około 500 USD. W pierwszych latach okresu kredytowania niespłacone saldo będzie powoli się zmniejszać, ale zacznie szybko spadać pod koniec okresu.

W przeciwieństwie do kart kredytowych czy linii kredytowych, pożyczki ratalnej nie można podwyższyć. Musisz zaciągnąć nową pożyczkę za każdym razem, gdy potrzebujesz pożyczyć więcej pieniędzy. Dlatego konieczne jest wybranie kwoty, na którą możesz sobie wygodnie pozwolić. Co więcej, oprocentowanie pożyczki w dużej mierze zależy od Twojej zdolności kredytowej, dlatego przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki. Powinieneś pożyczać tylko maksymalną kwotę, jaką możesz zarządzać swoimi dochodami i wydatkami.

Chociaż ważne jest, aby zachować ostrożność przy wyborze planu spłaty, musisz mieć pewność, że miesięczne płatności, które będziesz dokonywać, będą przystępne. Nie powinieneś wybierać pożyczki, która jest za duża lub za mała w stosunku do Twoich potrzeb. Zamiast tego upewnij się, że dokładnie rozważyłeś koszty swojego HCC i całkowitą pomoc finansową. Pomoże Ci to zdecydować, czy w przyszłości powinieneś pożyczyć dodatkowe środki. Istnieją również inne opcje spłaty, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze.

W zależności od Twoich dochodów i sytuacji finansowej możesz mieć kilka opcji spłaty. Pierwsza spłata pożyczki Direct PLUS jest płatna 60 dni po wypłacie pożyczki. W innych przypadkach możesz wybrać plan spłaty oparty na dochodach, który opiera twoje płatności na dochodach rodziny. Ten plan pozwoli Ci również poświęcić więcej czasu na spłatę pożyczki. Im dłuższa Twoja płatność, tym więcej możesz zapłacić.